Eksperci probiotykoterapii
Eksperci probiotykoterapii

Jakość
OMNi-BiOTiC® posiada wszelkie certyfikaty i badania kliniczne nie tylko samych szczepów bakteryjnych, ale także całych produktów. Gwarancję jakości zapewniają unikalne metody liofilizacji, rodzaj opakowania oraz skład matrycy prebiotycznej.

Bezpieczeństwo
Wszystkie użyte szczepy bakterii posiadają międzynarodowy status GRAS (Generally Recognised As Safe) – uznane za bezpieczne. Zapewnia to najwyższy poziom bezpieczeństwa podczas spożycia przez ludzi oraz brak skutków ubocznych, również w przypadku długotrwałego przyjmowania.

Udowodniona skuteczność
Bakterie zawarte w produktach stają się żywotne i gotowe do działania od momentu aktywacji. Skuteczność probiotyków OMNi-BiOTiC® została potwierdzona wieloma badaniami naukowymi przeprowadzonymi na ludziach.

Wiedza i doświadczenie
Synbiotyki OMNi-BiOTiC® powstają we współpracy z ponad 60 uznanymi ośrodkami badań (w tym z uniwersytetami i klinikami), a także Międzynarodowym Centrum badań nad mikrobiomem. Mamy wieloletnie doświadczenie na rynkach światowych, a swoją wiedzą na temat zdrowia i profilaktyki dzielimy się nie tylko z innymi ekspertami, ale także z każdym, kto potrzebuje wsparcia.
Zdrowie zaczyna się w jelitach
PATRYK TREDER
KIEROWNIK DS. NAUKOWYCH
OMNi-BiOTiC® POLSKA
Zdrowie zaczyna się w jelitach
„Szukaliśmy przez lata odpowiedzi na wiele chorób w niewłaściwym miejscu…
Wpływ jelit na choroby cywilizacyjne jest tego najlepszym dowodem.”
PATRYK TREDER
KIEROWNIK DS. NAUKOWYCH
OMNi-BiOTiC® POLSKA
Opinie klientów
Blog
Najnowsze wpisy
ROLA JELIT W TERAPIACH TRYCHOLOGICZNYCH
Jak to możliwe, aby kosmki jelitowe będące częścią przewodu pokarmowego wpływały na mieszki włosowe lub na skórę? Pierwszą wskazówkę znajdujemy już na samym początku. Jest to moment po zapłodnieniu, gdy w kobiecym łonie kształtowany jest zarodek. Łączące i powielające się komórki podzielone są na 3 warstwy tzw. listki zarodkowe. Kluczowy dla tematu osi jelito-skóra jest listek zarodkowy o nazwie ektoderma. To zbiór komórek, z których powstają: jelita, układ nerwowy oraz skóra ze swoimi przydatkami.
MIKROBIOTA JELITOWA DZIECKA A KOLKA NIEMOWLĘCA
Kolka niemowlęca jest jednym z najczęstszych zaburzeń czynnościowych przewodu pokarmowego występujących u dzieci w pierwszych miesiącach życia. Zaburzenie to dotyka nawet 20 % niemowląt. Najczęściej pojawia się w okresie od 1 miesiąca do 3 miesiąca życia, choć nawet 10 % niemowląt będzie doświadczało nieprzyjemnych objawów kolki w kolejnych miesiącach życia.
OTYŁOŚĆ – WIELOCZYNNIKOWA CHOROBA O PODŁOŻU ZAPALNYM. ROLA MIKROBIOMU JELITOWEGO
Otyłość to wieloczynnikowa choroba o podłożu zapalnym. Wobec najnowszej wiedzy nie można jej uznawać za schorzenie, którego przyczyna tkwi tylko w nadmiernej podaży kalorii. Choroba ta jest spowodowana różnymi czynnikami: genetycznymi i poza-genetycznymi (środowiskowymi). Często współwystępuje z zaburzeniami metabolizmu lipidów i glukozy, przewlekłym stanem zapalnym, stresem oksydacyjnym i zwiększonym ryzykiem różnych chorób, w szczególności chorób układu krążenia, cukrzycy i nowotworów. Jednym z najciekawszych czynników badanych w patogenezie otyłości jest wpływ mikroflory jelitowej na pojawienie się i rozwój tej choroby.